پنجشنبه 29 شهريور 1397

ddd
اخبار
آغاز عملیات مطالعاتی بزرگراه تبریز باکو
آغاز عملیات مطالعاتی بزرگراه تبریز باکو
112613 -۱۱ خرداد ۱۳۹۰
فرماندار اهر از آغاز عملیات مطالعاتی پروژه بزرگراه تبریز اهر باکو خبر داد.

رضا صدیقی در بازدید از پروژه بزرگراه اهر تبریز با اشاره به اینکه این جاده یکی از راه‌های ارتباطی پرتردد استان است، اختصاص اعتبار کافی برای قطعات اول و دوم و تسریع در واگذاری قطعه سوم بزرگراه اهر تبریز بسیار ضروری برشمرد. وی، یکی از خواسته‌های اصلی شهروندان و مسئولان منطقه را تسریع در اجرای این پروژه و آغاز عملیات اجرایی کمربند شرقی این شهرستان اعلام کرد و خواستار توجه ویژه اداره کل راه و ترابری به این جاده حادثه خیز شمال‌شرق استان آذربایجان شرقی شد.
رئیس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اهر با اشاره به اینکه بزرگراه اهر تبریز یکی از شاهراه‌های مهم ارتباطی استان آذربایجان شرقی با استان اردبیل و مناطق مرزی آسیای میانه است توجه ویژه به این پروژه را موجب رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه برشمرد. وی افزود: این شهرستان با دارا بودن بیش از 14 هزار نفر جمعیت دانشجویی یکی از شهرهای مهم دانشگاهی استان است که روزانه صدها نفر دانشجو و استاد از این مسیر تردد می‌کنند که متأسفانه در برخی از موارد در طول هفته شاهد تصادفات ناگوار در این جاده هستیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان اهر، همچنین با اشاره به اینکه این شهرستان و منطقه ارسباران یکی از مناطق مهم گردشگری استان است که سالانه در ایام بهار و تابستان شاهد حضور صدها گردشگر داخلی و خارجی به ویژه و شاهد تردد بالغ بر 14 هزار خودرو در این مسیر است که امیدواریم برای ارتقا درآمد عمومی و رونق اقتصادی با ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی خصوصاً اجرای بزرگراه اهر ـ تبریز در کم‌ترین زمان ممکن یکی از آرزوهای دیرینه این شهرستان جامع عمل بپوشد.
فرماندار اهر در ادامه همچنین آغاز عملیات مطالعاتی پروژه بزرگراه تبریز اهر باکو را یکی از افتخارات مهم دولت خدمتگزار در سفر ریاست محترم جمهوری به آذربایجان شرقی اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد، با عملیاتی شدن این طرح شاهد رشد، توسعه، عمران و آبادانی منطقه باشیم.
وی با اشاره به اینکه منطقه ارسباران به علت واقع شدن جنگل‌های ارسباران و آثار تاریخی و گردشگری و همچنین وجود معادن غنی مس سونگون و مزرعه و سایر معدن، تبدیل جاده‌های ارتباطی را به جاده اصلی درجه یک از نیازهای ضروری این شهرستان اعلام کرد و خواستار تسریع در اجرای این پروژه‌ها با مساعدت مسئولان کشوری و استانی شد.

 

نحوه آشنایی شما با سایت
از طریق دوستان
از طریق روزنامه و جراید
از طریق اینترنت
از طریق SMS
از طریق ایمیل

 

  بازديد کل : 830599 نفر   - 133408 ip   بازديد امروز : 8 نفر   - 3 ip   بازديد ديروز : 48 نفر   - 25 ip   آنلاين : 1 نفر